HOBBY MODEL SHOW 2023 - poďakovanie

Prvý ročník modelárskej výstavy a šúťaže Hobby model show je za nami. Chcel by som sa tým ktorý sa zúčastnili ako súťažiaci alebo ako diváci v mene celého organizačného tímu poďakovať za účasť a príjemnú atmosféru. Výstava dopadla nad naše očakávania. Pozitívne ohlasy počúvame a čítame z každej strany za čo sme veľmi radi. Dáva nám to energiu a povzbudzuje nás to v ďalšom snažení. Zároveň sme si vedomý určitých nedostatkov na ktoré sa chceme zamerať a odstrániť ich. 

Presné čísla návštevníkov nemáme kedže vstupné bolo zdarma tak sme nezaznamenávali ľudí ale môžem povedať že hala bola neustále plná. 

Súťažných modelov bolo 743 čo je na prvý ročník veľmi pekné číslo.

Nesúťažných modelov ktorými sa prezentovali rôzne modelárske kluby bolo 128.

Celkové číslo sa pohybovalo na hranici 900 modelov !!!

 

Z počiatku sme mali s kolegami troška strach či sa pomestíte ale nakoniec sme to zvládli. Do druhých ročníkov už máme plány ako výstavné stoly rozšíriť tak žiadny strach :)

Teraz môj osobný plán ktorý bol prilákať modelárov civilnej techniky čiže automobily, motorky, kamióny ...

Od začiatku som sa snažil vytvoriť spolu s kolegom Petrom Gálom a Janom Merhautom pre týchto modelárov čo najlepšie podmienky. Myslím si že sa nám to podarilo o čom svedčia zaplnené stoly týmito modelmi. Celkovo sa v kategóriach A1 - A11 zišlo 157 súťažných modelov. Plus nesúťažných klubových modelov civilnej techniky bolo zhruba 90. Celkovo sa teda zišlo vyše 247 modelov civilnej techniky. Do tohto čísla nepočítam modely od Žiakov a Juniorov. 

Z tohto čísla sme nadšený a do budúcna môžete očakávať rovnaký prístup a možno posunutie ešte ďalej. 

 

Veľké poďakovanie patrí obci Borský Mikuláš ktorá nám poskytla nádherné priestory a vo všetkom nám vyšla v ústrety. Ďalej ZŠ Borský Mikuláš ktorá nám veľmi pomohla s ozvučením, prenosmi videa pri workshope ...

Firmám ktoré nám pomohli rôznymi spôsobmi - Slovakiaring, Kovošrot Vašin, Hurban trade, EASTmodels.sk, Inn Wood, CORFIX DISTRIBUTION s.r.o. ...

Chceme poďakovať aj predajcom ktorý nám verili a prišli sa zúčastniť. 

Fotogalérie modelov si môžete pozrieť v nasledujúcich odkazoch:

- Civilná technika, auto-moto

- Lietadlá, vrtuľníky

- Bojová technika, Diorámy

- Lode, Ponorky

- Figúrky, Sci-fi

- Žiaci a Juniori

- Ocenený modelári 

 

Na ďalšom ročníku sa už začalo pracovať. Dátum je stanovený na 4. Máj 2024. Všetkých vás srdečne pozývame. O bližších informáciách vás budeme postupne informovať .

 

Autor článku: Marek Skokánek