Modelársky krúžok

V školskom roku 2019 / 2020 som organizoval spolu s ZŠ Borský Mikuláš modelársky krúžok. Krúžok bol určený pre deti I. a II. stupňa základnej školy v obci Borský Mikuláš.

Krúžku sa zúčastnilo 6 detí väčšinou bez predchádzajúcich skúseností so stavaním modelov.

Priebeh a plán výučby v školskom roku 2019 / 2020: 

Stretávali sme sa každý týždeň vždy na dve hodiny v dielňach ZŠ Borský Mikuláš. Bohužiaľ prvý ročník nám nečakane skrátil na polovicu COVID-19. Behom prebehnutých vyučovaní každý žiak stihol postaviť niekoľko modelov pričom som sa snažil aby žiaci postupne sami zvládli čítanie plániku a orientáciu v stavebnici. Ďalej som sa snažil aby žiaci zvládli základné farbenie štetcom a lepenie dekálov. Na farbenie sme používali farby Revell Aqua Color. Niekedy to bol boj ale vždy sme to zvládli.

Žiaci sa na modelárske hodiny tešili. Niekedy nechceli ísť ani domov :) 

Behom ročníka 2019 / 2020 som mal v pláne postupne žiakom vysvetliť a aby si aj sami skúsili farbenie modelov technikou airbrush bohužiaľ sme to nestihli kvôli spomínanej chorobe COVID-19.

Plány do budúcna: 

V školskom roku 2020 / 2021 mám v pláne každopádne pokračovať v ZŠ Borský Mikuláš. Ešte pred pandémiou som mal v pláne skúsiť modelársky krúžok zároveň aj v ZŠ Šaštín-Stráže ale kvôli momentálnej situácii a opatrení okolo nej bude jednoduchšie pokračovať iba v už zabehnutom vyučovaní v Borskom Mikuláši. Modelársky krúžok v Šaštíne-Strážach asi až v školskom roku 2021 / 2022.

Na záver pridávam zopár fotografií mladých modelárov. Teším sa z nich a dúfam že v budúcnosti tomuto krásnemu koníčku príde na chuť viac a viac mladých ľudí.  

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie