HOBBY MODEL SHOW 2024 - poďakovanie

Chvíľu to síce trvalo ale konečne sa podarilo dať dokopy sumár z výstavy. Druhý ročník je myslíme si úspešne za nami. My ako už modelársky klub KPM Hobby model sme s výsledkom veľmi spokojný a všetkým zúčastneným chceme týmto poďakovať že nás prišli podporiť či už ako vystavovatelia alebo návštevníci.  Na druhom ročníku sa zúčastnili vystavujúci z krajín: Slovensko, Česká republika, Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Nemecko, Ukrajina. O takejto medzinárodnej účasti sme v začiatkoch našej súťaže ani nesnívali. Sme za to veľmi vďačný a dáva nám to energiu sa posúvať ďalej. Počasie nám opäť prialo tak sa dal využiť celý areál KD Borský Mikuláš. Za možnosť organizovať modelársku výstavu v týchto nádherných priestoroch veľmi pekne ďakujeme obci Borský Mikuláš. 

Ďalej zopár štatistík registrovaných zúčastnených modelov:

- v kategóriach civilnej techniky - 159 ks

- v kategóriach lietadiel - 122 ks

- v kategóriach bojovej techniky - 97 ks

- v kategóriach ostatných - 119 ks

- v kategóriach žiaci / juniori - 74 ks

Celkové číslo zúčastnených súťažných modelov - 571 ks ( s toho bolo online registrovaných 460 ks. Online registráciu zabezpečil Model Klub Šumperk za čo im ďakujeme )

Nesúťažných modelov ktoré mohli návštevníci obdivovať bolo 193 ks. 

Celkové číslo súťažných a nesúťažných modelov  - 764 ks

 

Zoznam ocenených modelárov:

 

Ocenený boli traja súťažiaci v každej kategórii plus bolo udelených 19 špeciálnych cien. Spolu bolo udelených kolo 160 cien. 

 

 

Naša vízia do budúcna.

V prvom rade sme pracovali na pevnom každoročnom termíne. Vážime si okolité kluby a modelárskych nadšencov ktorý organizujú súťaže a kvôli tomu sme sa rozhodli že HOBBY MODEL SHOW bude každý rok organizovaná poslednú Augustovú sobotu. Čiže dátum tretieho ročníka bude 30. Augusta 2025. Veríme že týmto termínom sa vyhneme pokiaľ možno čo najväčšiemu počtu modelárskych súťaží. 

Smerovanie v oblasti civilnej techniky a jej zastúpenia na súťaži je pre mňa osobne veľmi uspokojujúce a do budúcna v podpore týchto kategórií budeme určite pokračovať. Jedno veľké ďakujem patrí kolegom Petrovi Gálovi a Janovi Merhautovi ktorý sa priamo podieľajú na fungovaní tejto časti súťaže.

Ďalej chceme ubezpečiť všetkých modelárov ktorý sa nevenujú civilnej technike že HOBBY MODEL SHOW nebude len o tomto druhu modelárstva a už do tretieho ročníka plánujeme kategórie lietadiel a bojovej techniky zatraktívniť. 

Kategórie žiakov a juniorov zostanú v nezmenenom formáte spolu 14 súťažných kategórií kvôli podpore mladých modelárov. 

 

Počas výstavy si návštevníci mohli nakúpiť u zúčastnených predajcov a občerstviť sa chutným gulášom, cigánskou pečienkou alebo sa pokochať výstavou historických uniforiem a zbraní ktoré zabezpečil KVH Kuklov.

Súčasťou programu boli aj dva workshopy ktoré sa konali v priestoroch kina. Tieto workshopy boli možné vďaka podpore dvoch výborných modelárov: Jána Moravčíka a Jana Merhauta. Ďakujeme chlapci. 

Workshopy pre modelárov ktorý sa nemohli zúčastniť zaznamenával pán Miloslav Chladil z kanálu Plastic modeling za čo mu pekne ďakujeme. 

Záznam z workshopu Jána Moravčíka na tému - farby ATOM Ammo MIG

Záznam z workshopu Jana Merhauta na tému - práca s farbami MRP bude pridaný neskorej. 

 

Veľké poďakovanie patrí obci Borský Mikuláš ktorá nám poskytla nádherné priestory a vo všetkom nám vyšla v ústrety. Ďalej ZŠ Borský Mikuláš, internetovému portálu EASTmodels.sk, mestu Šaštín-Stráže ...

Firmám ktoré nám pomohli rôznymi spôsobmi - Alpha model, 3D tlac.xyz, CORFIX DISTRIBUTION s.r.o., RS models, Slovakiaring, Eduard, Shark. Aero, Hurban trade, Airmastr a ďalším...

 

Chceme poďakovať aj predajcom ktorých sa na tomto ročníku zišlo 15.

 

Tento rok sa zúčastnili výstavy modelárske kluby ktoré prišli prezentovať svoje modely nesúťažne a to menovite:

- Modelársky klub ZOBOR Nitra - organizátori súťaže NITRA MODEL

- KPM Jolly Rogers - organizátori súťaže ModelCon Trnava

- Modelári z Myjavy - organizátori súťaže O MYJAVSKÝ ERB

- Hornonitrianske divé svine - súťaž síce neorganizujú ale dobre sa s nimi pije :D

- Klub plastikových modelářů Uherské Hradište 

- DS Kit Klub 

 

- Fotogalérie súťažných modelov si môžete pozrieť v tomto odkaze - 

 

 

Na záver vás všetkých chceme srdečne pozvať na tretí ročník HOBBY MODEL SHOW ktorý sa uskutoční 30. Augusta 2025. 

 

Autor článku: Marek Skokánek